SONIFEX AVN-CU2 DANTE
(Hit sprzedaży 2019 dla stacji telewizyjnych w Polsce)
AVN-CU2-DANTE to pulpit komentatorski pracujący w środowisku Dante® został pięknie zaprojektowany a do tego mniejszy i zawierający dużo więcej możliwości użytkowych niż istniejący dotychczas pojedynczy pulpit Sonifex CM-CU1, Pulpit nie jest żadnym faceliftingiem poprzednika , został on zaprojektowany od podstaw, aby można go było konfigurować w różnych sytuacjach z plikami konfiguracyjnymi, które można zapisać i przywołać w celu szybkiej konfiguracji i personalizacji. Dodatkowo, przyciski i enkodery obrotowe mogą zostać zablokowane przed niepowołanym użyciem, lub jeśli urządzenie jest obsługiwane przez więcej osób które nie koniecznie powinny posiadać dostęp do funkcji konfiguracyjnych.
Urządzenie obsługuje do 16 kanałów wejściowych i wyjściowych AoIP oraz do 16 równoczesnych strumieni wejściowych i wyjściowych AoIP. Konfiguracja strumienia do i z urządzenia jest ustawiana za pośrednictwem kontrolera Dante® za pomocą wbudowanego GUI WWW. Siłą tego urządzenia jest imponujący układ miksująco konfiguracyjny, który pokrywa standardowe ustawienia Dante® Controller. Po odebraniu sygnałów strumienia Dante®, silnik miksu pozwala na swobodne mieszanie wejść i wyjść z AoIP lub przypisywanie dowolnych fizycznych wejść do fizycznych wyjść , dodatkowo możliwe jest pełne elastyczne przypisywanie wielu przydatnych w danej chwili funkcji do programowalnych przycisków i enkoderów obrotowych na urządzeniu.
Zdalna obsługa urządzenia jest dostępna za pomocą interfejsu GUI, umożliwiając niezależne sterowanie nim z dowolnego obszaru połączonego z siecią. AVN-CU2-DANTE posiada dwa wejścia mikrofonowe / liniowe, z których każdy ma możliwość zasilania mikrofonów pojemnościowych napięcem Phantom + 48V i szeroki w pełni regulowany zakres wzmocnienia. Posiada dwa stereofoniczne wyjścia słuchawkowe z blokadą mechaniczną w gniazdach jack 6,35 mm, odpowiednio dedykowane do pracy dwóch komentatorów.
Pulpit zasilany jest za pomocą standardu Power over Ethernet (PoE), wykorzystując złącza Neutrik EtherCON, z pierwotnymi i dodatkowymi portami dla zasilania i redundancji danych. Gdy połaczenie Ethernetowe nie posiada zasilania PoE , wtedy możliwe jest zasilanie pulpitu z 4-pinowego wejścia XLR 12V DC.
6-cio funkcyjne enkodery obrotowe i 12 podświetlanych przycisków są w pełni konfigurowalne, aby kontrolować wszelkie poziomy wejścia i wyjścia oraz funkcje panoramy widoczne na wyświetlaczu TFT.
Każdy enkoder obrotowy ma oddzielną, oznaczoną kolorami część miernika, pokazującą nazwę kanału, szczegółowy pomiar poziomu, panoramowanie w lewo / w prawo i wskazanie limitera. Dla łatwiejszej identyfikacji danego enkodera , można zaprogramować dowolny kolor podświetlania, aby szybko odnajdywać poszczególne grupy źródeł.
Pomiary sygnałów są dostępne dla każdego wejścia / wyjścia, a pomiar wyjściowy można konfigurować jako regulację poziomu wstępnego lub końcowego. Górna część wyświetlacza pokazuje pomiar wyjściowy, wskazanie limitera i nazwę wyjścia. Limiter dostępny jest na każdym wyjściu.
wejścia / wyjścia na tylnym panelu tzw „czterodrut” realizowane są przy pomocy złącz RJ45 zapewniają one także możliwość podłączenia sygnałów wejść i wyjść w formacie AES3 lub analogowym stereo, które można przypisać jako wyjścia mikrofonowe (poziom linii), wyjścia Talk Back, wejścia programowe lub wejścia Talk Back zgodnie z potrzebami. Ponadto połączenia AES lub analogowe mogą być wykorzystywane jako wejścia lub wyjścia do i z sieci AoIP.
Urządzenie ma podwójne nadmiarowe porty sieciowe zarówno w standardzie RJ45 (PoE z 2 gniazdami Neutrik EtherCON®), jak i w formacie SFP. Na złaczu DB-15 wyprowadzono 10 konfigurowalnych portów sterujących GPIO.
Wszystkie przyciski mają podświetlane nakładki pod którymi można umieszczać dowolny wydrukowany na celuloidzie teks i mogą być one skonfigurowane dla dowolnej pozycji. Dostępne są niektóre standardowe operacje:
Za pomocą 2 klawiszy On-Air można skierować sygnał z mikrofonu (mikrofonów) spikera do wyjścia głównego (emisyjnego / antenowego) za pośrednictwem AoIP lub za pośrednictwem cyfrowego połączenia audio AES. Przyciski na pulpicie mogą zostać zablokowane w razie potrzeby.
Za pomocą przycisku Menu można uzyskać dostęp do ograniczonych opcji konfiguracji na wyświetlaczu TFT.
Przyciski stron zmieniają wyświetlacz i enkodery, aby monitorować dodatkowy zestaw źródeł, punktów miksowania lub wyjść. Można wstępnie zaprogramować do 4 stron, np. jeden dla wejść Talkback, jeden dla wyjść audio , drugi do monitorowania innych źródeł.
Dostępne są dwa przyciski odkaszlnika komentatora które w razie potrzeby wyłączają (blokują) sygnał z mikrofonu idący na antenę.
Przyciski użytkownika (user keys) można zaprogramować do wykonywania dowolnej funkcji za pomocą serwera WWW.
Przyciski 4 x T / B (talkback) można skonfigurować tak, aby zainicjowały rozmowę przez połączenie audio AoIP lub AES, korzystając z magistrali czterodrutowej Talk Back. Podświetlane logo „Sonifex” działa jako wskaźnik zasilania , są też dodatkowe diody LED wskazujące stan połączenia sieciowego, obecność podstawowych strumieni AoIP , status łącza pomocniczego AoIP, podstawowe zasilanie PoE, dodatkowe zasilanie PoE oraz aktywne zasilanie DC.
SONIFEX AVN-CU4 DANTE
AVN-CU4-DANTE to podwójna wersja AVN-CU2-DANTE z czterema wejściami mikrofonowymi i szerokim, regulowanym zakresem wzmocnienia oraz czterema wyjściami słuchawkowymi stereo z zamykanymi gniazdami jack odpowiednimi do obsługi przez trzech lub czterech komentatorów.
Zestaw funkcji jest identyczny z AVN-CU2-DANTE, ale z następującymi różnicami.
Dostępne są następujące przyciski:
4 x przyciski On-air (CU2 ma 2).
8 x przyciski strony, 1-4 w lewej sekcji , 5-8 w prawej sekcji (CU2 ma 4)
4 x przyciski odkaszlnika (CU2 ma 2)
8 x przyciski Talk Back, do 4 dla każdego użytkownika (CU2 ma 4)
3 x przyciski użytkownika (CU2 ma 1)
Na przednim panelu umieszczono 4 wejścia mikrofon / linię z zasilaniem phantom + 48V
4 x wyjścia słuchawkowe na blokujących gniazdach jack 6,35 mm.
Na tylnym panelu znajduje się więcej podłączeń :
4 x analogowe wejścia liniowe na gniazdach XLR z blokadą
6 x analogowe wyjścia liniowe na wtykach XLR
1 x wejście stereo RJ45 AES3
1 x wyjście stereo RJ45 AES3
1 x dodatkowe wejście zasilania sieciowego 230V
SONIFEX CM CU-1 (analog)
Analogowy pulpit komentatorski jednostanowiskowy – jednotorowy umożliwiający przeprowadzanie relacji sportowych lub innych wydarzeń z. Wyposażony regulowany tor wejściowy mikrofonowo – linowy z wbudowanymi limiterami. Pulpit pozwala na podłączenie czterech zewnętrznych sygnałów liniowych kierowanych na odsłuch sprawozdawcy , posiada też cztery niezależne tory komunikacyjne TB (Talk back) dopełnieniem jest oddzielne wejście liniowe programowe z możliwością odsłuchu i miksu sygnałów pochodzących z torów komunikacyjnych , wejść liniowych oraz wyjścia programowego. Dla ułatwienia regulacji poziomów wyjściowych i konfiguracji sygnałowej , pulpit wyposażono w generator sygnałów testowych Pulpit zasilany z napięcia sieciowego 230V z możliwością zasilania napięciem stałym 12/24VDC.
SONIFEX CM CU-21 (analog)
Analogowy pulpit komentatorski jednostanowiskowy trzytorowy umożliwiający przeprowadzanie relacji sportowych lub innych wydarzeń przez dwu lub trzech sprawozdawców . Wyposażony w trzy regulowane tory wejściowe mikrofonowo – linowe z wbudowanymi limiterami. Pulpit pozwala na podłączenie czterech zewnętrznych sygnałów liniowych kierowanych na odsłuch sprawozdawcy , posiada też cztery niezależne tory komunikacyjne TB (Talk back) dopełnieniem jest oddzielne wejście liniowe programowe z możliwością odsłuchu i miksu sygnałów pochodzących z torów komunikacyjnych , wejść liniowych oraz wyjścia programowego. Dla ułatwienia regulacji poziomów wyjściowych i konfiguracji sygnałowej , pulpit wyposażono w generator sygnałów testowych Pulpit zasilany z napięcia sieciowego 230V z możliwością zasilania napięciem stałym 12/24VDC.